OSNIVAČKI AKT “Revolucionarnog saveza rada”

Na sastanku održanom u Jagodini u Republici Srbiji 18-19. januara 2020. godine formirana je organizaciona inicijativa za osnivanje političke partije pod nazivom Revolucionarni savez rada.

Usvojeni su Osnovni principi delovanja, zatim akciona politička Platforma “Komuna”, kao i ostali programski dokumenti Revolucionarnog saveza rada istaknuti na internet prezentaciji Saveza.

Izabran je i privremeni Akcioni komitet Revolucionarnog saveza rada u sastavu: administrativni radnik Jovan Veličković iz Paraćina, advokat Miloš Vujisić iz Jagodine, filmski reditelj Kosta Ristić iz Beograda.

Osnivački forum pozdravili su svojim prisustvom Tomislav Cvjetičanin iz Pazina član hrvatske političke partije Radnička fronta, a pozdravnim pismima Haktan Redžep Ismail član Prezidijuma makedonske političke partije Levica, kao i Biro za međunarodne odnose turske Radničke partije.

Pozdravna pisma osnivačkom forumu Saveza poslali su i književnik Nenad Glišić ispred kragujevačke Crvene inicijative, zatim samokritični beogradski društveno-kulturni radnik Nebojša Milikić u pronicljivom i šaljivom duhu, a jedna od osnivačica Revolucionarnog saveza rada teoretičarka umetnosti i medija doc. dr Tamara Đorđević predstavila je i pozdravno pismo jugoslovenskog književnika Gorana Babića. Svojim radom i zalaganjem pozdrave je poslao i kragujevački grafički dizajner Ognjen Stevanović koji je umetnički oblikovao Amblem Saveza.

Odlučeno je i da se osnivački Prvi kongres Revolucionarnog saveza rada održi u roku od narednih godinu dana, najkasnije do januara 2021. godine. Dužnosti priprema uslova za organizovanje Prvog kongresa Saveza preneti su na privremeni Akcioni komitet Saveza.

Akcioni komitet održaće naredni, februarski sastanak u gradu Paraćinu u Republici Srbiji. Do narednog sastanka Akcionog komiteta dužnosti privremenog Povereništva za dalji razvoj i formiranje novih lokalnih povereništva Saveza prenose se na člana Akcionog komiteta, Odgovornog poverenika Jovana Veličkovića iz Paraćina.

privremeni Akcioni komitet Revolucionarnog saveza rada
19. januar 2020. godine
Jagodina, Republika Srbija

“У ИМЕ СРПСКОГ НАРОДА